Youtuber Haberleri

Abone savaşı kızışıyor, Hack ile reklam yapıldı

single-image

Youtube ekosisteminin en büyük kanalı olan PewDiePie’nin hayranları olarak kendini tanıtan bir grup hacker yazıcıları hackleyerek PewDiePie kanalı için yardım talebinde bulundu.

Çok uzun zamandır Youtube içerisinde en fazla aboneye sahip olma özelliğini elinde tutan PewDiePie kanalı bu özelliğini yakın zamanda elinden kaybetme ihtimali ile karşı karşıya. Hindistan merkezli T-Series kanalı önlenemez yükselişi ile PewDiePie kanalını zorluyor, an itibari ile iki kanal arasında sadece 450 bin fark var.  Ayrıca söz konusu hack haberlerinin medya da yer alması ile aralarında bulunan 400bin farkın 450bin fark olarak değiştiği gözlemlendi.

Twitter’da İngiltere’den Kanada’ya kadar bir çok farklı ülkeden paylaşılan Tweet’ler bir hack olayının yaşandığını ortaya çıkardı. Birbirini tanımayan bir grup kullanıcı, yazıcılarının hacklendiğini ve çıktı olarak birilerinin kendilerini PewDiePie kanalına abone olmaya çağırdığını paylaştılar. Her ne kadar hack olayının bir reklam kampanyası olarak düşünülmüşsede daha sonra hackerler tarafından yapılan bir açıklama ile iddialar yalanlandı.

Selam

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like