Youtuber Haberleri

Enes Batur’a kişilerin huzur ve sükununu bozma suçlaması

single-image

Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı, ünlü YouTuber Enes Batur Sungurtekin hakkında “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme”, “kişilerin huzur ve sükununu bozma”, “sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret” suçlarından soruşturma başlattı.

Sungurtekin, 20 Ekim tarihinde yayımladığı videosunda amcasına küfür, hakaret ve aşağılayıcı söylemlerde bulunması nedeniyle tepki çekmişti.

Gizli bir kamerayla görüntü çeken Batur’un amcasına hakaret ettiği, ailesinin geçmişiyle ilgili birtakım imalarda bulunduğu görülüyor. Bunun üzerine ikili arasında fiziksel bir kavga yaşanıyor.

Videonun sonunda ise Batur’un amcasına şaka yaptığını söylediği ve özür dilediği görülüyor.

Gelen tepkiler sonucunda Batur bu videoyu yayımdan kaldırmış ve izleyicilerinden özür dilemişti.

Aileler şikayetçi oldu
Ancak bu durum videoyu izleyen çocukların ailelerinin şikayette bulunmasına engel olmadı, İhlas Haber Ajansı’nın (İHA) soruşturma açılmadan önce yaptığı bir haber hangi yönde şikayetlerin geldiğine bir örnek.

İHA’nın haberine göre Sosyal Güvenlik Uzmanı Erhan Nacar, çocuğunun Batur’un paylaşımından etkilenerek kendisine karşı olumsuz bir tavır gösterdiğini belirterek suç duyurusunda bulunmuştu.

Nacar, “Çocuğum bu tür görüntülerden etkilendi ve bana karşı sergilediği tavra çok üzüldüm. Sebebini araştırdığımda Youtuber Enes Batur’un son paylaştığı videolardan etkilendiğini anladım. Çocukların daha fazla zarar görmemesi ve bu konuda tedbir alınması adına Batur hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundum” ifadesini kullandı.

Suç duyurularını dikkate alan Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı ise bir soruşturma başlattı.

Batur’un ikamet adresinin Antalya’da olması ve şikayetlerin Türkiye genelinde yapılması nedeniyle soruşturma yetkisizlik kararı ile Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.

kaynak: hurriyet

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like