Videolu eğitimler

Rode VideoMic GO incelemesi

Rode Videomic GO mikrofon incelemesi isimli bu video da giriş seviyesi olan Rode markasının kamera üstü mikrofonunu inceleyip bu mikrofonun farklı cihazlarda ses denemelerini yapacağım.Rode videomic Go isimli bu mikrofonun ses denemesini elimde bulunan Canon 600D, HTC desire telefon ve Zoom h4N ile deneyip kayıtları videoya aktardım.

Fiyatı

Bu mikrofon Türkiye de 650 TL cıvarındadır, aynı ürün Aliexpress’te ise 350TL cıvarındadır. Dolar olarak almak isterseniz de 50 dolardır fiyatı. Size pahalı gelebilir 650 TL gibi bir rakam ama cihaz kendisi 50dolar olarak çok ucuzdur, sadece Türkiye de doların pahalı olması ve ürüne gelen vergilerden dolayı Amerikalı bir vatandaşın 50’a aldığını biz 650’e yani 13 kat pahalıya alıyoruz.

TEKNİK ÖZELLİKLER
Akustik Prensip: Line Gradient
Aktif Elektronik: Bipolar çıkış tamponlu JFET empedans dönüştürücü
Yönel Pattern:Super Cardioid
Kapsül:1/2″
Frekans aralığı:100Hz – 16kHz
Eşdeğer gürültü:34 dB-A
Maximum SPL:120dB SPL (@ 1kHz, 1% THD into 1KΩ load)
Hassasiyet:-35.0dB re 1 Volt/Pascal (18.80mV @ 94 dB SPL) +/- 2 dB @ 1kHz
Ağırlık:73 gr
Boyutlar:79mmY x 73mmG x 167mmD
Çıkış:3.5″ Jack

Firmanın ürün için açıklaması

Son derece kompakt bir tasarıma sahip olan VideoMic GO kullanıcıya hiç bir zorlukla karşılaşmadan tertemiz, berrak ve yönel bir ses sunar. Daraltılmış ses alanı sayesinde sadece kameranın önündeki sesleri alarak çevreden gelebilecek rahatsız edici gürültüleri izole etmektedir.

Dahili Rycote® Lyre® shock mount’u sayesinde kullanım sırasında oluşabilecek çarpma ve titreşim sesleri izole edilerek kayıtlara yansımaması sağlanmaktadır.

Tek parça güçlendirilmiş thermoplastikten üretilmiş olan Rode VideoMic GO klasik elastik tasarımlara oranla çok daha iyi bir akustik süspansiyon sağlamakla kalmayıp kırılma ve sarkmalara karşı son derece dayanıklıdır.

Rode VideoMic GO’nun üzerinde herhangi bir düğme vs bulunmamakta ve çalışması için gerekli gücü kameranızın harici mikrofon girişinden sağlamaktadır. Yani Rode VideoMic GO herhangi bir pile ihtiyaç duymamaktadır.

Akustik Prensip: Line Gradient

Yönel: Super Cardoid

Abone ol
https://goo.gl/KjxX5l

https://goo.gl/YQf9aL
http://youtuberTR.com
Rode video mic go

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like